(+48) 600 265 391

Przygotowanie oferty na klimatyzację

Oferta klimatyzacji

Przygotowanie oferty na klimatyzację

Szanujemy Twój czas i chcemy uniknąć niejasności podczas przygotowywania oferty. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowe instrukcje wraz z przykładami, które pomogą Ci w precyzyjnym złożeniu zapytania dotyczącego montażu klimatyzacji w Twoim mieszkaniu, domu lub firmie.

Skorzystałeś z poniższych wskazówek, przykładów i instrukcji znajdujących się na dole? Świetnie, zaoszczędzisz sporo czasu na dodatkowych pytaniach, które musielibyśmy Ci zadać. Jeśli przygotujesz zapytanie zgodnie z poniższym wzorem, rozpatrzymy je w pierwszej kolejności.

Co warto wiedzieć? Jak przygotować się do złożenia zapytania?

Jednostki klimatyzacyjne składają się z jednostki zewnętrznej (agregatu) oraz jednostki wewnętrznej (klimatyzacji typu split lub multi split), które są połączone ze sobą instalacją freonową oraz przewodami komunikacyjnymi.

TYP ŚCIENNY

Najważniejsze zalety montażu jednostek wewnętrznych typu ściennego (ściennych) to:

  • szeroka paleta modeli, wariantów mocy oraz kolorów, która pozwala Ci dopasować wygląd możliwości klimatyzacji do Twoich preferencji;
  • Niski poziom emisji hałasu, który zapewnia cichą i spokojną atmosferę w pomieszczeniach;
  • kompaktowe rozmiary, które ułatwiają montaż nawet w ograniczonej przestrzeni;
  • wysoka higieniczność – czyste i zdrowe powietrze, które ma pozytywny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie.
  • Nowoczesny wygląd, który pasuje do różnych stylów wnętrz, a także dodaje im elegancji i estetyki.

Pozostałe typy jednostek wewnętrznych oferują różne rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb. Oto informacje na temat tych typów oraz specyfikacji montażowych, które mogą Cię zainteresować.

KASETONOWE:

Jednostki kasetonowe zwykle montuje się w podwieszanym suficie. Pamiętaj, że wymagają one przestrzeni montażowej około 30 cm nad sufitem, aby zapewnić odpowiednią wentylację.

KONSOLOWE:

Jednostki konsolowe są idealnym rozwiązaniem w sytuacji, jeśli masz poddasze ze skosami, gdzie tradycyjny montaż naścienny nie jest możliwy. Ich rozmiary i sposób montażu są zbliżone do grzejników.

KANAŁOWE:

Montaż klimatyzacji kanałowej wymaga większej przestrzeni – zarówno na jednostkę, jak i na kanały. Jeśli masz możliwość, najlepiej uwzględnić to rozwiązanie na etapie projektowania budynku.

WYMAGANIA MONTAŻOWE KLIMATYZACJI:

ODPROWADZENIE SKROPLIN Z KLIMATYZATORA:

Podczas chłodzenia w jednostkach wewnętrznych powstają skropliny (woda), które należy prawidłowo odprowadzić. Jak to zrobić? Oto najpopularniejsze metody!

GRAWITACYJNIE:

Najpopularniejszym sposobem odprowadzania skroplin jest wykorzystanie grawitacji. W tym przypadku skropliny są odprowadzane z najniższego punktu klimatyzatora rurką do ujścia, które jest zamocowane do wspornika agregatu. Rurka prowadzona jest w dół, a skropliny spływają do zbiornika.

POMPKĄ SKROPLIN:

W przypadku, gdy grawitacyjne odprowadzanie skroplin nie jest możliwe, stosuje się pompkę skroplin. Pompka umożliwia podnoszenie skroplin ponad jednostkę wewnętrzną, co jest bardzo skutecznym rozwiązaniem.

SPECYFIKACJA JEDNOSTEK UKŁADU KLIMATYZACJI:

JEDNOSTKI WEWNĘTRZNE:

Instalacje z jednostki wewnętrznej można przeprowadzić na kilka sposobów:

BEZPOŚREDNIO: Przewód komunikacyjny przeprowadzany jest bezpośrednio przez ścianę, tj. przewiercony w lewym dolnym rogu jednostki wewnętrznej. W tym wypadku przewody ukrywa się pod samą jednostką.

W LEWO W BRUZDACH LUB KORYCIE: Przewody komunikacyjne są wyprowadzane w lewo od klimatyzatora. Prowadzi się je w bruzdach w ścianie lub umieszcza w natynkowych korytkach maskujących.

W PRAWO W KORYCIE: Przewody komunikacyjne wyprowadza się z prawej strony klimatyzatora i prowadzi w natynkowym korycie maskującym.

W PRAWO W BRUZDACH: Przewody komunikacyjne są wyprowadzane w prawo od klimatyzatora i prowadzone w bruzdach.

Pamiętaj, aby przeprowadzić instalację zgodnie z wytycznymi. Inne rozwiązania mogą utrudnić demontaż klimatyzatora w przypadku awarii.

Aby zapewnić bezproblemowy montaż jednostki wewnętrznej, wymagana jest przestrzeń o szerokości 80-90 cm oraz od 40 cm od dołu jednostki do sufitu. Zasilanie jednostki wewnętrznej odbywa się za pomocą kabla komunikacyjnego, który jest prowadzony razem z instalacją freonową.

JEDNOSTKI ZEWNĘTRZNE:

W przypadku jednostek zewnętrznych przewody wyprowadza się z prawej strony u dołu. Jeśli planujesz umieścić ją na balkonie, pamiętaj o pozostawieniu wolnej przestrzeni około 10 cm między jednostką a ścianą.

Montaż jednostki zewnętrznej najczęściej wykonuje się na:

  • Metalowym stelażu zamontowanym na ścianie.
  • Betonowych bloczkach i krawężnikach – w domu lub w firmie.
  • Plastikowych nóżkach – w bloku.

Zasilanie klimatyzatora najczęściej podłącza się do najbliższego gniazdka sieciowego o napięciu 230V.

Gdańsk, ul. Junony 27/10
biuro@eco-nova.pl

(+48) 600 265 391

© 2023 ECO-NOVA.PL
WYKONANIE WWW FISITE.PL